VIJESTI O FESTIVALU FILMSKI PROGRAM DOGAĐANJA ULAZNICE PRESS VOLONTERI ARHIVA ENGLISH  

POPIS GOSTIJU NA 9. ZAGREB FILM FESTIVALU




DUGOMETRAŽNI IGRANI
Diarmid Scrimshaw , Tiranosaur /  producent
Nejc Gazvoda, Izlet / redatelj
Luka Cimprič, Izlet/ glumac
Jure Henigman, Izlet / glumac
Nina Rakovec, Izlet / glumica
Aleš Pavlin, Izlet/ producent
Andrej Štritof, Izlet / producent
Michael Fuith, Michael / glumac
Natasha Raab, Najbolje namjere / glumica
Peter Suschitzky, Opasna metoda / snimatelj
Eran Kolirin, Razmjena / redatelj
Aurelian Amadei, 20 cigareta / redatelj / Velikih 5
Emma Levie, Lena / actress
Els Vandevorst, Lena / producent
Krasimir Gančev, Ema / director / Bibijada
Merja Ritola, Debeli su sretni, Tokio Baby / producent / Bibijada


KRATKOMETRAŽNI IGRANI
Miona Bogović, Dont Brejk Maj Turbofolk Hart / redateljica
Johannes Duncker, Kad je Namibija bila grad / redatelj
Ilker Çatak,  Kad je Namibija bila grad / redatelj
Enes Salković, Mali borci / glumac
Simon Jaikiriuma Paetau, Mila Caos / redatelj
Hania Djellouli, Sutra, Alžir? / producentica
Magnus Arnesen, Uspavaj me pjesmom / redatelj


DOKUMENTARNI
Bjørn Bratberg, Drvo / redatelj
Sara Lima, Drvo / majstorica tona
Ayla Gottschlich, Kandidati / redateljica
Željka Suková, Marijine / redateljica
Aleš Suk, Marijine / snimatelj i montažer
Michal Marzak, Na rubu Rusije / redatelj
Miroslav Sikavica, Oblak / redatelj
Iva Kraljevic, Oblak / snimateljica i montažerka
Michael Collins, Odustat ću sutra / redatelj
Marty Syjuco, Odustat ću sutra / producent
Andy Taylor Smith, Ova stolica nisam ja / redatelj
Paul Refsdal, Talibani iza maske / redatelj
Saša Ban, Zemlja znanja / redatelj
Piotr Stasik, Posljednji dan ljeta   / van konkurencije / redatelj
Pjer Žalica, Orkestar / van konkurencije / redatelj
Saša Lošić Loša, Orkestar / van konkurencije / glazbenik
Ademir Kenović, Orkestar / van konkurencije / producent
Rijad Vojniković, Orkestar / van konkurencije / menadžer
Tim Pritchard, Street Kids United / redatelj
Gaby Babić, goEast Festival


KOCKICE
Tin Žanić, Komba / redatelj
Jan Klemsche, Komba / montažer
Hani Domazet, Lara / redateljica
Anita Čeko, Lara / scenaristica
Romana Rožić, Kakav divan dan / redateljica
Hrvoje Magić, Kakav divan dan/ scenarist
Josip Žuvan, Nebitno / redatelj
Dinka Vuković, Nebitno/glumica
Barbara Vekarić, Prva dama Dubrave / redateljica
Marijana Martelock, Prva dama Dubrave/ producentica
Dario Lonjak, Tjelesne tekućine / redatelj
Marina Trindler,  Tjelesne tekućine / izvršna producentica
Ante Pavlov, U hotelu / redatelj
Juraj Primorac,  U hotelu/ asistent redatelja
Dalija Dozet,  Utorak / redateljica
Barbara Lach,  Utorak / montažerka

 


ŽIRI
Peter Suschitzky, snimatelj / igrani dugi i kratki
Christopher Goodwin, kritičar / igrani dugi i kratki
Antonio Piazza, redatelj / igrani dugi i kratki
Chris McDonald, direktor, Hot Docs / dokumentarni
Amra Bakšić Čamo, voditeljica Cinelinka - Sarajevo Film Festival / dokumentarni
Juraj Lerotić, redatelj / Kockice
Jukka Pekka Laakso, direktor Tampere Film Festivala / Kockice
Danijel Hočevar, producent / Kockice


EUROPSKA FILMSKA AKADEMIJA
Marion Döring, ravnateljica Europske filmske akademije i producentica Europskih filmskih nagrada
Yves Marmion, producent
Adriana Chiesa Di Palma, međunarodna distributerica
Daniela Ciancio, kostimografkinja
Mike Downey, producent
Per Holst, producent
Čedomir Kolar, producent
Despina Mouzaki, producentica
Goran Paskaljević, redatelj, scenarist
Antonio Perez Perez, producent
Antonio Saura, producent
Nik Powell, National Film and Television School - direktor
Els Vandervorst, producent
Andrzej Zuwalski, redatelj
Jurgen Biesinger, EFA Managing Director, izvršni producent
Maria Von Horsten, koordinatorica EFA-ine nagrade
Michael Weber, agent prodaje
Rainer Pyls,  producent


MOVING DANES

Ene Katrine Rasmussen, Danish Film Institute
Claus Ladegaard, Danish Film Institute
Philip Lipski Einstein, direktor/ umjetnički director/ copywriter
Vinca Wiedemann, Danish Film Institute
Birgitte Stærmose, Danish Film Institute
Michael Noer, Danish Film Institute
Ingolf Gabold, Voditelj odjela za dramu na Danskom filmskom institutu


OMNIBUS U MARIBORU: GUBITAK NEVINOSTI

Roberto Dordit, redatelj
Igor Prinčič, producent
Michael Glawogger, redatelj
Miha Černec, producent
Jan Cvitkovič, redatelj
Gyorgy Palfi, redatelj
Peter Miskolczi, producent

 

POSEBNE PROJEKCIJE / POPRATNA DOGAANJA
Fernarda Silva, director of Festroia Film Festival
 Martin Schweighofer, direktor Austrian Film Commissiona
Mariam Abdelghani, direktorica  Casanova Film Festivala
Vasja Bibič, distributer Demiurg tvrtke
Gaby Babić, direktor goEast - festivala filmova iz srednje i istočne Europe
Martina Petrović,  MEDIADESK Hrvatska
Šejla Kamerić ,  1395 dana bez crvene / redateljica
Jovan Marjanović -, 1395 dana bez crvene / producent
Pierre Spengler,  producent
Slobodanka Mišković, art kino Croatia